Wybrane Aktualności

Czytnik informacji diagnostycznych do układu OBD II 24V dla ciężarówek

Czytnik informacji diagnostycznych do układu OBD II jest już dostępny z certyfikatem ITS. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o urządzeniu CAPELEC CAP4350. Przygotuj się na nadchodzące zmiany.

Ostatnie Aktualności

CARTEC jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisem urządzeń diagnostycznych firmy CAPELEC

CARTEC W 2023 OTRZYMAŁ CERTYFIKAT FIRMY CAPELEC Od teraz można już zamawiać pełne linie diagnostyczne dla Stacji Kontroli Pojazdów firmy Capelec od autoryzowanego sprzedawcy jakim została nasza firma Cartec
certyfikat Capelec dla Cartec

WALORYZACJA OPŁAT ZA BADANIA TECHNICZNE – PROTEST WŁAŚCICIELI STACJI I DIAGNOSTÓW zakończony

Tak jak w zeszłym roku, manifestacja odbyła się 29 września w Warszawie. Zbiórka o godz. 11.00 na Pasażu W. Szymborskiej vis a vis Dworca Warszawa Śródmieście, a następnie przemarsz ulicami:...
protest, strajk włascicieli stacji kontroli pojazdów i diagnostów samochodowych

DZIEŃ PROFESJONALISTY – MOTO PARK UŁĘŻ

Jako firma CARTEC K.Wiśniewski B.Nowak spółka jawna mieliśmy przyjemność uczestniczyć w „DNIU PROFESIONALISTY” w Ułężu organizowanym przez Inter Cars grupa Siedlce. Impreza odbyła się w sobotę 2 września w godzinach...
Cartec Dzień Profesjonalisty

30 lat minęło! :)

Firma CARTEC działa na rynku polskim już od 30 lat. Dziękujemy za okazane zaufanie i wieloletnią współpracę naszym Klientom i Dostawcom. Wspominając minione lata pracy świętowaliśmy jubileusz firmy CARTEC w...

Tabela opłat – tekst jednolity

Szanowni Państwo, w Dzienniku Ustaw z 6 czerwca 2023 roku pod pozycją 1070 ukazało się obwieszczenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia...
CAP4350 Czytnik informacji diagnostycznych do układu OBDII 24V (1)

Seminaria szkoleniowe – dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w seminariach organizowanych przez Stowarzyszenie SITK, związanych z systemem badań technicznych pojazdów, które odbyły się w maju i czerwcu 2023 r. pod nazwą: „Rewolucyjne zmiany w...
Marcin Nawrot konferencja SITK 2023

Kontrakty zawarte! Inwestycje w szkołach zawodowych za 19 mln zł

W Starostwie Powiatowym w Pleszewie podpisano umowy w ramach projektu pn. „Poprawa jakości infrastruktury edukacji zawodowej w Powiecie Pleszewskim”. Łączna wartość kontraktów to 19 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego...

Protest SKP w Warszawie – 26.04.2023

Przedsiębiorcy, właściciele warszawskich stacji kontroli pojazdów zdecydowali o zorganizowaniu protestu w dniu 26 kwietnia (środa). W tym dniu badania techniczne nie będą wykonywane. Będziemy za to informować kierowców dlaczego protestujemy....

Święta Wielkanocne 2023

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzą Właściciele wraz z Pracownikami firmy CARTEC. Cartec K. Wiśniewski, B. Nowak
Wielkanoc 2023

Wpisy ze strony cartecwarsztat.pl

Cierpliwości, pobieram wpisy z cartecwarsztat.pl

Najczęściej zadawane pytania

Oferujemy kompleksowe wyposażenie Stacji Kontroli Pojazdów, Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, warsztatów samochodowych i serwisów ASO. Są to urządzenia takich marek jak: CARTEC, John Bean, SUN, należących do światowego koncernu Snap-on. Pozostałem arki to Norfi, Capelec, Skamt, Gudepol, AMI, Velyen, Ravaglioli.

Posiadamy własny zespół wyszkolonych i doświadczonych serwisantów. Dowozimy zakupione urządzenia na miejsce, montujemy, uruchamiamy, szkolimy pracowników.

Przeprowadzamy okresowe kontrole serwisowe urządzeń do diagnostyki. Zapewniamy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne urządzeń zakupionych w naszej firmie. Zapewniamy szybką reakcję na zgłoszone usterki – 24h. Oferujemy również części zamienne i materiały eksploatacyjne do urządzeń.

Nasi pracownicy szkolą merytorycznie i praktycznie z obsługi urządzeń. Pokazują od podstaw jak prawidłowo obsługiwać urządzenia i prawidłowo wykonywać z ich użyciem badania techniczne pojazdów.

Współpracując z Naszą firmą Cartec otrzymują Państwo pełne wsparcie techniczne od doboru miejsca pod działalność taką jak SKP, OSKP lub warsztat z uwzględnieniem przepisów prawnych poprzez wsparcie w doborze urządzeń i wieloletnią obsługę techniczno serwisową.

Wysokość zarobków zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja stacji, liczby zatrudnionych pracowników, poziomu konkurencji w okolicy, liczby wykonywanych przeglądów, itp.
Koszty inwestycji w taką działalność wynoszą od kilkuset tysięcy złotych do kilku milionów złotych, w zależności od wielkości i standardu stacji. Z kolei miesięczne przychody mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Zarówno stacje kontroli pojazdów (SKP) jak i okręgowe stacje kontroli pojazdów (OSKP) są prowadzone przez podmioty prywatne. Różnica między nimi polega głównie na tym, że stacje SKP przeprowadzają badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony, podczas gdy OSKP wykonują badania pojazdów o DMC do 3,5 tony oraz powyżej 3,5 tony.
OSKP są większe niż SKP, zwykle posiadają większą ilość stanowisk diagnostycznych oraz sprzętu diagnostycznego. OSKP zatrudniają również więcej wykwalifikowanych diagnostów samochodowych.

Stacja Kontroli Pojazdów (SKP, OSKP) to miejsce, w którym przeprowadza się badania techniczne pojazdów. Celem takich badań jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, który ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz ochronę środowiska.

Stacje Kontroli Pojazdów (SKP) zarabiają na przeprowadzaniu badań technicznych pojazdów. Każdy właściciel pojazdu, który musi przejść badanie techniczne, musi uiścić opłatę za takie badanie. Opłata ta jest regulowana przez władze państwowe i jest uzależniona od rodzaju pojazdu, jego wieku oraz rodzaju przeprowadzanego badania. Ponadto, stacje kontroli pojazdów mogą zarabiać na dodatkowych usługach, takich jak np. kontrola geometrii, ustawienia świateł, sprzedaż ubezpieczeń lub doradztwo techniczne.

W Polsce kursy na diagnostów samochodowych są oferowane przez różne instytucje, w tym przez szkoły i ośrodki szkoleniowe. Koszt takiego kursu może się wahać od około 1000 do nawet kilku tysięcy złotych. Warto jednak zauważyć, że uzyskanie tytułu diagnosty samochodowego wymaga nie tylko ukończenia kursu, ale również posiadania odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia w dziedzinie mechaniki samochodowej.

Jeśli nie zdążysz przeprowadzić przeglądu technicznego w terminie, to grozi Ci kara pieniężna. Termin przeglądu technicznego jest bowiem kontrolowany przez organy państwowe, takie jak policja lub Inspekcja Transportu Drogowego (ITD), które mogą ukarać kierowcę mandatem za brak ważnego badania technicznego lub zakazać prowadzenia pojazdu w przypadku poważnych usterek.

Aktualny koszt przeprowadzenia badania technicznego podstawowego auta do 3,5 tony to 98 zł + 1 zł opłaty na CEPIK.

Firma Cartec posiada w swojej ofercie Czytnik informacji diagnostycznych do układu OBD II 24V dla ciężarówek.